logo
ITF Zveza za tradicionalni
Taekwondo Slovenije
Slovenska ITF Taekwon-do reprezentanca odlična na EP Grčiji
Solun, 18. april 2016 – V Grškem Solunu se je zaključilo XXXI. člansko, XXII. mladinsko, VIII. veteransko in VI. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je osvojila triindvajset odličij – devet zlatih, tri srebrne in enajst bronastih medalj in v skupnem seštevku medalj osvojila odlično šesto mesto. Osvojili so tudi pokal za najuspešnejšega veterana.
_____________________________________________________

V Grškem Solunu, je med 11. in 18. aprilom 2016, potekalo XXXI. člansko, XXII. mladinsko, VIII. veteransko in VI. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Prvenstva se je udeležilo 705 tekmovalcev iz 31 evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.

Slovenska reprezentanca, katero je tokrat sestavljajo 27 tekmovalcev, je pod vodstvom trenerjev Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Muhameda Baltića in Uroša Ruprehta izpolnila zadane cilje in zadovoljna prvenstvo zaključila z devetimi zlatimi, tremi srebrnimi in enajstimi bronastimi medaljami, pokalom za najboljšega veterana in šestim mestom v skupnem seštevku osvojenih odličij.

V kategoriji dečkov in deklic sta bronasti medalji osvojila Tiana Jankovič (forme, črni pas I.dan) in David Trdin (borbe, -55 kg).

Med mladinci sta za slovensko himno ponovno poskrbela Jerneja Jenšterle in Luka Krel, ki sta s prvima mestoma v borbah, v kategoriji do 64 kg oziroma +75 kg, ubranila lanska naslova evropskih prvakov. Srebrno medaljo si je priborila Kristina Momčilov (borbe, -58 kg), na tretjo stopničko pa so se povzpeli Nejc Rakuša (forme, črni pas II.dan), moška mladinska ekipa v formah (Rakuša, Rupreht N., Vogler K., Vukančič, Zabukovnik), Nejc Rakuša (borbe, -51 kg), Dean Vukančič (borbe, -57 kg), Klemen Vogler (borbe, -57 kg) in moška mladinska ekipa v testu moči (Rakuša, Rupreht N., Vogler K., Vukančič, Glinšek).

Že drugo leto zapored je evropska prvakinja med članicami postala aktualna svetovna podprvakinja Staša Lipnik (borbe, -69 kg). Evropski članski prvak v borbah do 78 kg je postal tudi Uroš Rupreht. Bronasti medalji sta osvojili še članici Tanja Verboten (forme, črni pas II.dan) in Saša Sirše (borbe, +75 kg).

Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani še nekajkrat zadonela slovenska himna. Dvakratna evropska prvaka sta postala Peter Landeker (srebrna kategorija, borbe do 90 kg in forme črni pas V.dan) in Ismet Ičanović (zlata kategorija, forme VI.dan in borbe do 80 kg), prav tako je naziv evropskega prvaka osvojil Muhamed Baltić (zlata kategorija, forme črni pas V.dan). Srebrni medalji si je priborila veteranska ekipa v borbah in testu moči (Muhamed Baltić, Ismet Ičanović in Peter Landeker). Tretje mesto pa je osvojil tudi Muhamed Baltič v borbah nad 80 kg (zlata kategorija). Peter Landeker je ob koncu evropskega prvenstva osvojil pokal za najuspešnejšega veterana.

Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za zelo uspešne, saj se v reprezentanci že nekaj let dviguje kakovost tekmovalcev, kar dokazuje tudi večje število osvojenih medalj. Predstavniki izvršnega odbora ITF Slovenije, tehnični direktor Emin Duraković, član Tomaž Kos in generalna sekretarka Tanja Verboten, so v Grčiji opravili tudi razgovor z novim predsednikom svetovne ITF Taekwon-do federacije prof. Ri Yong Son-om in predsednikom evropske EITF federacije GM Michaelom Prewett-om. Oba predsednika sta izrazila zadovoljstvo nad delom, angažiranostjo in predlogi slovenske ITF Taekwon-do zveze za tradicionalni Taekwon-do in obljubila, da se kmalu odzoveta vabilu in
obiščeta Slovenijo.

Slovensko reprezentanco v mesecu septembru 2016 čaka nastop na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu v Italiji, na EITF kongresu pa je bila za izvedbo evropskega prvenstva 2017 potrjena Anglija, za leto 2018 pa Estonija.


Slovenski rezultati XXXI. članskega, XXII. mladinskega, VIII. veteranskega in VI. otroškega evropskega prvenstva:

Člani:

• Staša Lipnik (Skala Velenje), borbe, članice -69 kg – 1.mesto
• Uroš Rupreht (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg - 1.mesto
• Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 3.mesto
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice +75 kg – 3.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 5.-8.mesto
• Sarah Sobota (Skala Velenje), borbe, članice - 75 kg – 5.-8. mesto
• Alen Bračko (Unior Zreče), borbe, člani -64 kg – 9.-16.mesto
• Sarah Sobota (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 9.-16.mesto
• Urh Černivšek (Sun Braslovče), borbe, člani -64 kg – 9.-16.mesto
• Staša Lipnik (Skala Velenje), test moči


Mladinci:

• Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), borbe, starejše mladinke -64kg – 1.mesto
• Luka Krel (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci +75 kg – 1.mesto
• Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), borbe, mlajše mladinke -58 kg – 2.mesto
• Moška mladinska ekipa (Nejc Rakuša, Klemen Vogler, Nejc Rupreht, Domen Zabukovnik, Dean Vukančič), ekipne forme – 3.mesto
• Moška mladinska ekipa (Klemen Vogler, Nejc Rupreht, Nejc Rakuša, Dean Vukančič, Klemen Glinšek), specialna – 3.mesto
• Nejc Rakuša (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas II.dan – 3.mesto
• Dean Vukančič (Skala Velenje), borbe, Starejši mladinci -57 kg - 3.mesto
• Nejc Rakuša (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -51 kg – 3.mesto
• Klemen Vogler (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -63 kg – 3.mesto
• Klemen Vogler (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas II.dan – 5.-8.mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -63 kg – 5.-8.mesto
• Nejc Rupreht (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas I.dan – 5.-8.mesto
• Nina Binter (Sonkal Mengeš), borbe, mlajše mladinke -64 kg – 5.-8.mesto
• Renato Vogler (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -51 kg – 5.-8. mesto
• Simon Zajec (Sun Braslovče), borbe, mlajši mladinci - 63 kg – 9.-16.mesto
• Luka Panič (Thor Jesenice), borbe, mlajši mladinci - 63 kg – 9.-16.mesto
• Nejc Rupreht (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -69 kg – 9.-16.mesto
• Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), forme, mladinke črni pas II.dan – 9.-16.mesto
• Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), forme, mladinke črni pas I.dan – 9.-16.mesto
• Nina Binter (Sonkal Mengeš), forme, mladinke črni pas I.dan – 17.-33.mesto
• Klemen Glinšek (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -69kg – 17.-33.mesto
• Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), forme, mlajše mladinke črni pas I.dan – 17.-33.mesto
• Domen Zabukovnik (Skala Velenje), forme, mladinci črni pas I.dan – 17.-33.mesto
• Klemen Vogler (Skala Velenje), specialna tehnika


Otroci:

• David Trdin (Škorpijon Ljubljana), borbe, dečki -55 kg – 3. mesto
• Tiana Jankovič (Škorpijon Ljubljana), forme, deklice črni pas I.dan – 3.mesto
• Tiana Jankovič (Škorpijon Ljubljana), borbe, deklice +55 kg – 5.-8.mesto
• Filip Žak Glavnik (Sun Braslovče), borbe, dečki -35 kg – 5.-8.mesto
• David Trdin (Škorpijon Ljubljana), forme, dečki črni pas I.dan – 9.-16. mesto
• Filip Žak Glavnik (Sun Braslovče), forme, dečki črni pas I.dan – 9.-16.mesto
• Blaž Bračko (Unior Zreče), borbe, dečki -50 kg – 9.-16.mesto
• Blaž Bračko (Unior Zreče), forme, dečki rdeči pas – 17.-33.mesto


Veterani:

• Peter Landeker – najboljši veteran
• Peter Landeker (Skala Velenje), borbe, veterani silver, -90 kg – 1.mesto
• Peter Landeker (Skala Velenje), forme, veterani silver, črni pas V.dan – 1.mesto
• Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas V.dan – 1.mesto
• Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), borbe, veterani gold, -80 kg – 1.mesto
• Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas VI.dan – 1.mesto
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipni test moči – 2.mesto
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne borbe – 2.mesto
• Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), borbe, veterani gold, + 80 kg – 3.mesto
• Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne forme – 4.-8.mesto


Trenerji:
Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)

Sodniki:
Emin Durakovič (Unior Zreče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)
Peter Rozoničnik (Skala Velenje)

Delegati:
Tomaž Kos – zakladnik EITF (Evropske ITF Taekwon-do federacije), član IO ITF Slovenija
Emin Duraković – tehnični direktor ITF Slovenija
Tanja Verboten – generalna sekretarka ITF Slovenija
Državno prvenstvo, 30. januar 2016
Vabljeni na posamezno in ekipno državno prvenstvo, ki ga ITF Zveza za tradicionalni Taekwon-do Slovenije v sodelovanju s Taekwon-do klubom Unior Zreče, v soboto, 30. januarja 2016, pripravlja v športni dvorani osnovne šole Zreče.

Državno prvenstvo, 28. november 2015
Vabljeni na posamezno in ekipno državno prvenstvo, ki ga ITF Zveza za tradicionalni Taekwon-do Slovenije v sodelovanju s Taekwon-do klubom Skala Velenje, v soboto, 28. novembra 2015, pripravlja v športni dvorani Šolskega centra Velenje.
SLO Team odličen na Bolgarija Open
Slovenska odprava se je 14. in 15. novembra 2015 udeležila mednarodnega odprtega prvenstva Bulgaria Open, ki je potekalo v Blagoevgradu v Bolgariji. Prvenstva, ki šteje kot izbirno tekmovanje za izbor reprezentance za evropsko prvenstvo Grčija 2016, se je udeležilo preko 450 tekmovalcev iz 8 držav. Slovenski taekwondoisti so se odlično odrezali in poleg vrste odličij osvojili tudi pokala za drugi mesti v skupnem seštevku za najboljše dečke in deklice, ter mladince in mladinke.

1. mesta
Filip Žak Glavnik (Sun) – starejši dečki, -35 kg
David Trdin (Škorpijon) – starejši dečki, -55 kg
Nina Binter (Škorpijon) – mlajše mladinke, -64 kg
Luka Krel (Skala) – mlajši mladinci, + 75 kg
Ekipa dečkov (Marko Liubimirescu Pečar, Filip Žak Glavnik, Blaž Bračko, Klemen Strojanšek, David Trdin)
Nejc Rakuša (Skala) – starejši mladinci, -51 kg
Dean Vukančič (Skala) – starejši mladinci, -57 kg
Ekipa mlajših mladincev (Luka Krel, Luka Panič, Tilen Šketa, Jan Šketa, Simon Zajec, Renato Vogler)

2. mesta
Tai Zorko Vačovnik (Skala) – starejši dečki, -50 kg
Simon Zajec (Sun) – mlajši mladinci, -57 kg
Tiana Jankovič (Škorpijon) – starejše deklice, -60 kg
Dečki in deklice v skupnem seštevku
Alen Bračko (Unior) – člani, -64 kg
Borut Sobota (Skala) – člani, -71 kg
Anastasia Krivolapova (Škorpijon) – starejše mladinke, -58 kg
Sabina Bec (Sun) – članice, -57 kg
Mladinci in mladinke v skupnem seštevku

3. mesta
Blaž Bračko (Unior) – starejši dečki, -45 kg
Aurora Klančar (Tiger) – starejše delkice, -60 kg
Klemen Strojanšek (Sun) – starejši dečki, -50 kg
Saša Sirše (Škorpijon) – članice, +75 kg
Jerneja Jenšterle (Skala) – starejše mladinke, -64 kg
Urh Černivšek (Sun) – člani, -64 kg
Ekipa starejših mladincev (Dean Vukančič, Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Nejc Rupreht, Klemen Glinšek, Klemen Vogler)
Ekipa članov (Urh Černivšek, David Georgijevski, Urban Novak, Alen Bračko, Mišel Kovačevič)
Lipnikova svetovna podprvakinja
Sofija, 29. avgust 2015 – V Bolgariji se zaključuje 19. člansko svetovno prvenstvo v
Taekwondo-ju verzije ITF. Staša Lipnik je z drugim mestom v borbah do 69 kg poskrbela za
to, da smo na odru za najboljše videli tudi slovensko predstavnico.
________________________________________

Med 24. in 30. avgustom 201 5 v Plovdivu, Bolgariji, poteka 19. člansko svetovno prvenstvo
v Taekwondo-ju verzije ITF. Na prvenstvu sodeluje 881 predstavnikov in tekmovalcev iz 74
držav. Slovensko izbrano vrsto zastopa osem tekmovalcev in dva trenerja, 25. ITF
kongresa, ki je potekal pred samim tekmovanjem pa sta se udeležila tudi predsednik ITF
Slovenija Matevž Žugelj in Tomaž Kos, član izvršnega odbora ITF Slovenija in zakladnik
EITF – Evropske ITF Taekwon-do federacije. Na volilnem kongresu je bil izvoljen novi
predsednik svetovne ITF Taekwon-do federacije Ri Yong Son, dosedanjemu predsedniku
prof. dr. Chang Ungu pa je bi podeljen naziv častnega predsednika.
Za največ veselja je v slovenski reprezentanci poskrbela Staša Lipnik, ki je med članicami v
borbah do 69 kilogramov osvojila naziv svetovne podprvakinje. Staša, ki je tudi aktualna
evropska prvakinja v tej kategoriji, je na poti do srebrne medalje suvereno premagala
predstavnice Grčije, Anglije ter Češke. V finalni borbi, ki jo je prenašala tudi bolgarska
nacionalna televizija, pa je v težki in izjemno izenačeni borbi na koncu naziv svetovne
prvakinje pripadel predstavnici Severne Koreje.
Tik pred medaljo sta tokrat ostala nosilca medalj s preteklega svetovnega prvenstva Saša
Sirše in Matej Rezar. Saša je morala premoč v najtežji ženski kategoriji priznati bolgarski
predstavnici, Matej pa je v najtežji moški kategoriji najprej premagal predstavnika Južne
Afrike, nato pa po podaljšku in borbi na prvo točko izgubil proti tekmovalcu iz Ukrajine.
Po eno zmago sta v borbah iztržila še Alen Bračko, ki je v kategoriji do 64 kg premagal
Ugandca in izgubil proti Severnokorejcu, kasnejšemu svetovnemu prvaku, ter Borut
Sobota, ki je bil v kategoriji do 71 kg boljši od Španca in nato prav tako izgubil proti
Severnokorejcu. Borut je eno zmago dosegel tudi v formah črni pas III.dan, kjer je
premagal Indijca.
Na tatami so se podali tudi Ekaterina Krivolapova (forme črni pas I.dan in borbe -64 kg),
Tanja Verboten (forme črni pas II.dan), Staša Lipnik (forme črni pas III.dan), Borut Sobota (specialna tehnika) in Uroš Rupreht (borbe -71kg), ki so svoje delo dobro opravili, a žal ni
bilo dovolj za napredovanje.
Trenerja Landeker in Ičanovič sta z nastopi svojih varovancev zadovoljna, hkrati pa je
nastop na tako kvalitetnem tekmovanju, kljub temu, da bi že sedaj želela še večkrat videti
slovenske tekmovalce na zmagovalnem podiju, zanju in za vse tekmovalce velika
motivacija in izziv za prihodnje delo.
V prihodnjem letu čaka reprezentante ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije
nastop na 31. članskem, 22. mladinskem, 8. veteranskem in 6. otroškem Evropskem
prvenstvu, ki bo aprila v Grčiji. V Bolgariji je bilo tudi odločeno, da bo 12. mladinsko in 7.
veteransko svetovno prvenstvo 2016 potekalo v Italiji, 20. člansko svetovno prvenstvo pa
leta 2017 v Severni Koreji.

Slovenski rezultati XIX. članskega svetovnega prvenstva:

- Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice -69 kg – 2.mesto
- Matej Rezar (Skala Velenje), borbe, člani nad 85 kg – 5.-8. mesto
- Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice +75 kg – 5.-8.mesto
- Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 9.-16.mesto
- Alen Bračko (Unior Zreče), borbe, člani -64 kg – 9.-16.mesto
- Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 9.-16.mesto
- Borut Sobota (Skala Velenje), forme, člani črni pas III.dan – 9.-16. mesto
- Ekaterina Krivolapova (Škorpijon Ljubljana), članice, borbe -63 kg – 9.-16.mesto
- Ekaterina Krivolapova (Škorpijon Ljubljana), članice, forme črni pas I.dan – 9.-16.mesto
- Uroš Rupreht (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg – 17.-32.mesto
- Borut Sobota (Skala Velenje), borbe, člani - 71 kg – 17.-32. mesto
- Borut Sobota (Skala Velenje), specialna tehnika

Trenerja:
Peter Landeker V.dan
Ismet Ičanović VI.dan

Delegata:
Matevž Žugelj, predsednik ITF Slovenija
Tomaž Kos, član IO ITF Slovenija, zakladnik EITF

Spremljevalci:
Anastasia Krivolapova
Izjemen uspeh slovenske ITF Taekwon-do reprezentance na EP
Andrija, 4. maj 2015 – V Andriji se je zaključilo XXX. člansko, XXI. mladinsko, VII. veteransko
in V. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta je
osvojila trideset odličij – devet zlatih, osem srebrnih in trinajst bronastih medalj in v skupnem
seštevku medalj osvojila odlično šesto mesto. Osvojili so tudi pokale za najvišji tehnični
dosežek v veteranski srebrni in zlati kategoriji, za drugo najuspešnejšo državo med veterani
ter za najboljšo moško veteransko ekipo.
_____________________________________________

V Italijanski Andriji, je med 27. aprilom in 4. majem 201 5, potekalo XXX. člansko, XXI. mladinsko, VII.
veteransko in V. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Preko 1000 udeležencev iz
29 evropskih držav se je pomerilo v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči
in specialni tehniki.
Slovenska reprezentanca, katero je tokrat sestavljajo 35 tekmovalcev, je pod vodstvom trenerjev
Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Muhameda Baltića, Uroša Ruprehta in Simona Jana
izpolnila zadane ciljev in zadovoljna prvenstvo zaključila z devetimi zlatimi, osmimi srebrnimi in
trinajstimi bronastimi medaljami.
V kategoriji dečkov in deklic, so je najbolje odrezal David Trdin, ki je osvojil naziv evropskega prvaka
v borbah do 55 kg. V finale sta se uvrstila tudi Tiana Jankovič (borbe, -55 kg) in Renato Vogler
(forme, črni pas I.dan), vendar je bilo za končno zmago nekoliko premalo in sta osvojila odlični drugi
mesti. Bronasta odličja so si priborili še Jan Šketa (forme, črni pas I.dan), Klemen Strojanšek (forme
rdeči pas), Tilen Šketa (borbe, -45 kg) in Renato Vogler (borbe, -45 kg).
Med mladinci sta za slovensko himno poskrbela Jerneja Jenšterle in Luka Krel s prvim mestom v
borbah v kategoriji do 64 kg oziroma +75 kg. Srebrne medalje so si priborili še Anastasia
Krivolapova (borbe, -58 kg), Gašper Rojc (borbe, -45 kg) in moška mladinska ekipa v formah
(Rakuša, Rupreht N., Vogler K., Vukančič, Zabukovnik). Na oder za zmagovalce so se s tretjim
mestom povzpeli tudi Nejc Rakuša (forme, črni pas II.dan), Dean Vukančič (borbe, -51 kg), Jaka
Mlinšek (borbe, -75 kg) in Jerneja Jenšterle (forme, črni pas II.dan).
Evropska prvakinja v članski konkurenci je postala Staša Lipnik v kategoriji do 69 kg. Drugo mesto v
borbah do 78 kg je osvojil Uroš Rupreht, tretje v formah črni pas III.dan pa Staša Lipnik.
Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani še petkrat zadonela slovenska himna. Evropska
prvaka sta postala Peter Landeker (srebrna kategorija borbe do 90 kg) in Muhamed Baltić (zlata
kategorija forme V.dan in borbe nad 80 kg), prav tako je naziv evropskih prvakov osvojila veteranska
ekipa v borbah (Muhamed Baltić, Ismet Ičanović, Peter Landeker in Simon Jan) in formah (Muhamed Baltić, Ismet Ičanović, Peter Landeker). Peter Landeker je osvojil tudi srebrno medaljo
v formah V.dan, Simon Jan pa v borbah do 80 kg. Na tretjo stopničko sta se po dvakrat povzpela še
Ismet Ičanovič (forme, črni pas VI.dan in borbe -80 kg) ter Matjaž Vidmar (forme, črni pas I.dan in
borbe -73 kg). Z odličnimi nastopi v ekipnih dogodkih si je veteranska ekipa prislužila tudi naziv
najboljše veteranske moške ekipe prvenstva ter osvojila skupno drugo mesto v seštevku medalj
med veterani. Tudi pokala za najvišji tehnični dosežek sta pripadla članoma slovenske ekipe: v
srebrni kategoriji ga je osvojil Ismet Ičanović, v zlati pa Muhamed Baltić.
Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo
članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za zelo
uspešne, saj se v reprezentanci že nekaj let dviguje kakovost tekmovalcev, kar dokazuje tudi večje število osvojenih medalj. Reprezentanco v mesecu avgustu čaka nastop na svetovnem članskem
prvenstvu v Bolgariji, na EITF kongresu pa je bila za izvedbo Evropskega prvenstva 201 6 potrjena
Grčija, za leto 2017 pa Anglija.

Slovenski rezultati XXX. članskega, XXI. mladinskega, VII. veteranskega in V. otroškega evropskega
prvenstva:

Člani:
 Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 1.mesto
 Uroš Rupreht (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg - 2.mesto
 Staša Lipnik (Skala Velenje), forme, članice črni pas III.dan – 3.mesto
 Matej Rezar (Skala Velenje), borbe, člani nad 85 kg – 5.-8. mesto
 Alen Bračko (Unior Zreče), borbe, člani -64 kg – 5.-8.mesto
 Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice +75 kg – 5.-8.mesto
 Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 9.-16.mesto
 Borut Sobota (Skala Velenje), borbe, člani - 71 kg – 9.-16. mesto
 Borut Sobota (Skala Velenje), forme, člani črni pas III.dan – 9.-16.mesto
 Staša Lipnik (Skala Velenje), test moči

Mladinci:
 Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), borbe, starejše mladinke -64kg – 1.mesto
 Luka Krel (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci – 1.mesto
 Anastasia Krivolapova (Škorpijon Ljubljana), borbe, starejše mladinke -58 kg – 2.mesto
 Gašper Rojc (Tiger Ljubljana), borbe, starejši mladinci -45 kg – 2.mesto
 Moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Rupreht, Zabukovnik, Vukančič), ekipne forme –
2.mesto
 Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), forme, starejše mladinke črni pas II.dan – 3.mesto
 Nejc Rakuša (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas II.dan – 3.mesto
 Dean Vukančič (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -51 kg - 3.mesto
 Jaka Mlinšek (Unior Zreče), borbe, starejši mladinci -75 kg – 3.mesto
 Dean Vukančič (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas I.dan – 5.-8.mesto
 Nejc Rakuša (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -45 kg – 5.-8.mesto
 Klemen Vogler (Skala Velenje), forme, starejši mladinci črni pas II.dan – 5.-8.mesto
 Starejša moška mladinska ekipa (Černivšek, Vogler K., Rupreht N., Mlinšek, Rojc), ekipne borbe
– 5.-8.mesto
 Mlajša moška mladinska ekipa (Rakuša, Krel, Glinšek, Zabukovnik, Vukančič), ekipne borbe – 5.-
8.mesto
 Nejc Rupreht (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -69 kg – 9.-16.mesto
 Klemen Vogler (Skala Velenje), borbe, starejši mladinci -57 kg – 9.-16.mesto
 Urh Černivšek (Sun Braslovče), borbe, starejši mladinci -63 kg – 9.-16.mesto
 Dejan Zarić (Sonkal Mengeš), borbe, starejši mladinci -69 kg - 9.-16.mesto
 Anastasia Krivolapova (Škorpijon Ljubljana), forme, starejše mladinke črni pas I.dan – 9.-16.mesto
 Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), borbe, mlajše mladinke -58 kg – 9.-16.mesto
 Nina Binter (Sonkal Mengeš), borbe, mlajše mladinke -58 kg – 9.-16.mesto
 Klemen Glinšek (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -63kg – 9.-16.mesto
 Domen Zabukovnik (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -57 kg – 9.-16.mesto
 Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), forme, mlajše mladinke črni pas I.dan – 17.-33.mesto
 Domen Zabukovnik (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas I.dan – 17.-33.mesto
 Klemen Vogler (Skala Velenje), specialna tehnika
 Moška mladinska ekipa, ekipna specialna tehnika

Otroci:
 David Trdin (Škorpijon Ljubljana), borbe, dečki -50 kg – 1. mesto
 Tiana Jankovič (Škorpijon Ljubljana), borbe, deklice -55 kg - 2.mesto
 Renato Vogler (Skala Velenje), forme, dečki črni pas I.dan – 2. mesto
 Renato Vogler (Skala Velenje), borbe, dečki -45 kg – 3. mesto
 Jan Šketa (Sun Braslovče), forme, dečki črni pas I.dan – 3. mesto
 Tilen Šketa (Sun Braslovče), borbe, dečki -45 kg – 3. mesto
 Klemen Strojanšek (Sun Braslovče), forme, dečki rdeči pas – 3.mesto
 Jan Šketa (Sun Braslovče), borbe, dečki -50 kg – 5.-8. mesto
 Klemen Strojanšek (Sun Braslovče), borbe, dečki -40 kg – 5.-8.mesto
 Simon Zajec (Sun Braslovče), forme, dečki rdeči pas – 5.-8.mesto
 Simon Zajec (Sun Braslovče), borbe, dečki -55 kg – 5.-8.mesto
 Filip Žak Glavnik (Sun Braslovče), borbe, dečki -35 kg – 5.-8.mesto
 Tiana Jankovič (Škorpijon Ljubljana), forme, deklice črni pas I.dan – 5.-8.mesto

Veterani:
 2. mesto med državami v veteranski konkurenci
 Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Jan) – najboljša veteranska ekipa
 Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana) – nagrada za poseben tehnični dosežek v srebrni kategoriji
 Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana) – nagrada za poseben tehnični dosežek v zlati kategoriji
 Peter Landeker (Skala Velenje), borbe, veterani silver, -90 kg – 1.mesto
 Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), borbe, veterani gold, + 80 kg – 1.mesto
 Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas V.dan – 1.mesto
 Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Jan), ekipne borbe – 1.mesto
 Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne forme – 1.mesto
 Peter Landeker (Skala Velenje), forme, veterani silver, črni pas V.dan – 2.mesto
 Simon Jan (Sun Braslovče), borbe, veterani silver, -80 kg – 2.mesto
 Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), borbe, veterani silver, -80 kg – 3.mesto
 Matjaž Vidmar (Tiger Ljubljana), borbe, veterani silver, -73 kg – 3.mesto
 Matjaž Vidmar (Tiger Ljubljana forme, veterani silver, črni pas I.dan – 3.mesto
 Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), forme, veterani silver, črni pas VI.dan – 3.mesto
 Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Vidmar), ekipni test moči
 Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana), test moči
 Simon Jan (Sun Braslovče), test moči

Trenerji:
Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)
Simon Jan (Sun Braslovče)

Sodniki:
Emin Durakovič (Unior Zreče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)

Delegata:
Matevž Žugelj – predsednik ITF Slovenija
Tomaž Kos – zakladnik EITF (Evropske ITF Taekwon-do federacije)
Jenšterletova, Landeker in veteranska ekipa zlati na SP 2014
Dušanbe, glavno mestu Tadžikistana, med 4. in 11. avgustom 2014, gosti XI. mladinsko in VI. veteransko svetovno prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Preko 400 udeležencev iz 52 držav meri znanje v posameznih in ekipnih borbah, formah, testu moči in specialni tehniki.

Slovenska reprezentanca je tokrat maloštevilna, a zelo izkušena. Sestavljajo jo trije veteranski mojstri taekwondo-ja – Peter Landeker V. dan, Ismet Ičanović VI. dan in Muhamed Baltić V. dan, vsi aktualni evropski prvaki, ki opravljajo v ITF Zvezi za tradicionalni Taekwon-do Slovenije tudi delo reprezentančnih trenerjev; mladinka Jerneja Jenšterle I. dan - aktualna evropska prvakinja; prvič pa jih letos vodi trenerka Staša Lipnik III. dan - večkratna svetovna in evropska prvakinja.

Prvi dan prvenstva sta za veselje poskrbela veterana: Muhamed Baltić, je v formah kategorije gold, črni pas V.dan, osvojil 2. mesto; Peter Landeker, forme veterani silver, črni pas V.dan pa z osvojenim tretjim mestom. Nastopili so tudi Jerneja Jenšterle, Ismet Ičanovič in veteranska ekipa v formah, vendar je nekoliko zmanjkalo, da bi osvojili medalje.

Drugi dan si je naslov svetovne mladinske prvakinje suvereno priborila Jerneja Jenšterle. V kategoriji mlajših mladink do 64 kg je brez težav opravila z nasprotnicami iz Kazahstana, Tadžikistana in Ukrajine in zasluženo osvojila zlato medaljo.

Sobota je bila v znamenju veteranskih borb. Najprej se je v ring podal Muhamed Baltič, ki je moral v kategoriji nad 80 kg priznati premoč Angleškemu tekmovalcu. Peter Landeker je ponovil uspeh svoje klubske varovanke. Brez težav je premagal tekmovalce iz Češke, Argentine, Portorika in Grenlandije in postal svetovni veteranski prvak v borbah do 90 kg. Za njim je nastopil Ismet Ičanovič, ki je premagal Argentinskega borca in izgubil proti Škotu ter osvojil 3. mesto v borbah do 80kg. Celotna veteranska ekipa (Landeker, Ičanović, Baltić) pa je posamične uspehe dopolnila še z ekipnim nazivom veteranskih svetovnih prvakov v borbah. Za ta uspeh so morali premagati ekipe iz Japonske, Rusije, Anglije in Češke.

Zadnji dan prvenstva so veterani posegli še po eni medalji. Pri ekipnem testu moči so bili celo v borbi za prvo mesto, a so bili po višanju števila desk, ki jih je morala ekipa razlomiti, Angleški tekmovalci uspešnejši. Tako je ekipa v sestavi Landeker, Ičanović in Baltić osvojila odlično 2. mesto.

Taekwon-do reprezentanca se v Slovenijo vrača v torek, 12. avgusta 2014, ko bodo ob 13.40 uri pristali na letališču Jožeta Pučnika.
20 medalj z Evropskega prvenstva
Minsk, 13. april 2013 – V Minsku se je zaključilo XXIX. člansko, XX. mladinsko, VI. veteransko in IV. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta se je na zmagovalni oder povzpela dvajsetkrat. Slovensko himno smo poslušali petkrat, srebrna odličja prejeli štirikrat, enajstkrat pa stali na tretji stopnički. Veteranska ekipa pa je osvojila tudi naziv najboljše veteranske ekipe prvenstva.
________________________________________________

V Minsku, prestolnici Belorusije, je med 7. in 14. aprilom 2014, potekalo XXIX. člansko, XX. mladinsko, VI. veteransko in IV. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Preko 900 udeležencev iz 25 evropskih držav se je pomerilo v posameznih in ekipnih borbah, formah, testu moči in specialni tehniki.

Slovenska reprezentanca, katero je tokrat sestavljajo 31 članov, je pod vodstvom trenerjev Petra Landekerja, Ismeta Ičanovića, Muhameda Baltića, Uroša Ruprehta in Tomaža Jenšterleta izpolnila večino zadanih ciljev in zadovoljna prvenstvo zaključila s petimi zlatimi, štirimi srebrnimi in enajstimi bronastimi medaljami.

V kategoriji dečkov in deklic, sta se najbolje odrezali Kristina Momčilov in Pia Matko. Obe sta osvojili bronasti medalji v formah (črni pas I. dan in rdeči pas) in borbah (do 55 kg in do 40 kg).

Med mladinci je za slovensko himno poskrbela Jerneja Jenšterle s prvim mestom in nazivom evropska mladinska prvakinja v borbah v kategoriji do 64 kg. Na oder za zmagovalce se je s tretjim mestom povzpel tudi Nejc Rupreht v borbah do 57 kg in moška mladinska ekipa v borbah (Rakuša, Rupreht, Vogler, Vukančič, Zabukovnik).

Srebrni medalji v članski konkurenci so si priborili Borut Sobota v kategoriji do 71 kg, Uroš Rupreht do 78 kg in Matej Rezar nad 85 kg. Saša Sirše v borbah nad 75 in Nika Plečnik v kategoriji do 51 kg pa sta osvojili tretje mesto.
Veterani so ponovno poskrbeli, da je v dvorani še štirikrat zadonela slovenska himna. Evropska prvaka sta postala Peter Landeker (srebrna kategorija borbe do 90 kg) in Muhamed Baltić (zlata kategorija forme V.dan in borbe nad 80 kg), prav tako je naziv evropskih prvakov osvojila veteranska ekipa v borbah (Muhamed Baltič, Ismet Ičanović, Peter Landeker in Matjaž Vidmar). Peter Landeker je osvojil tudi srebrno medaljo v formah V.dan, veteranska ekipa je bila tretja v formah (Baltić, Ičanović in Landeker), Ismet Ičanovič in Matjaž Vidmar pa sta bila bronasta v borbah do 80 kg. Z odličnimi nastopi v ekipnih dogodkih, si je veteranska ekipa prislužila tudi naziv najboljše veteranske ekipe prvenstva.

Vodstvo ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, ki je na prvenstvu opravljalo tudi delo članov različnih odborov evropske federacije, je nastope slovenskih tekmovalcev ocenilo za zelo uspešne, saj se v reprezentanci že nekaj let dviguje kakovost tekmovalcev, kar dokazuje tudi večje število osvojenih medalj.

Reprezentanco v mesecu avgustu čaka nastop na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu v Tadžikistanu, na EITF kongresu pa je bila za izvedbo Evropskega prvenstva 2015 izbrana Italija.


Slovenski rezultati XXIX. članskega, XX. mladinskega, VI. veteranskega in IV. otroškega evropskega prvenstva:

Člani:
- Borut Sobota (Skala Velenje), borbe, člani - 71 kg – 2. mesto
- Uroš Rupreht (Skala Velenje), borbe, člani -78 kg - 2.mesto
- Matej Rezar (Skala Velenje), borbe, člani nad 85 kg – 2. mesto
- Nika Plečnik (Tiger Ljubljana), borbe, članice -51 kg – 3.mesto
- Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice +75 kg – 3.mesto
- Nika Plečnik (Tiger Ljubljana), forme, članice črni pas III. dan – 4.-8. mesto
- Aljaž Žvikart (Skala Velenje), forme, člani črni pas I.dan – 4.-8.mesto
- Moška članska ekipa (Rupreht, Rezar, Žvikart, Sobota, Jenšterle), ekipne borbe – 4.-8. mesto
- Tanja Verboten (Skala Velenje), forme, članice črni pas II.dan – 8.-16.mesto
- Borut Sobota (Skala Velenje), forme, člani črni pas II.dan – 8.-16.mesto
- Aljaž Žvikart (Skala Velenje), borbe, člani -64 kg – 8.-16.mesto
- Tanja Verboten (Skala Velenje), test moči
- Moška članska ekipa (Sobota, Rupreht, Rezar, Žvikart, Jenšterle), ekipni test moči

Mladinci:
- Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), borbe, mlajše mladinke -64kg – 1.mesto
- Nejc Rupreht (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -57 kg – 3. mesto
- Moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Rupreht, Zabukovnik, Vukančič), ekipne borbe – 3.mesto
- Klemen Vogler (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -51 kg – 4.-8.mesto
- Laura Volk (Skala Velenje), borbe, starejše mladinke -58 kg – 4.-8.mesto
- Laura Volk (Skala Velenje), forme, starejše mladinke črni pas I.dan – 4.-8.mesto
- Nejc Rakuša (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -45 kg – 4.-8.mesto
- Nejc Rakuša (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas I.dan – 8.-16.mesto
- Moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Rupreht, Zabukovnik, Vukančič), ekipne forme – 4.-8.mesto
- Alen Bračko (Unior Zreče), borbe, starejši mladinci -57 kg – 8.-16.mesto
- Dean Vukančič (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas I.dan – 8.-16.mesto
- Dean Vukančič (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -45 cm - 4.-8.mesto
- Domen Zabukovnik (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci -51 kg – 8.-16.mesto
- Jerneja Jenšterle (Skala Velenje), forme, mlajše mladinke črni pas I.dan – 8.-16.mesto
- Klemen Vogler (Skala Velenje), specialna tehnika
- Moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Rupreht, Zabukovnik, Vukančič), ekipna specialna tehnika

Otroci:
- Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), forme, deklice črni pas I.dan – 3.mesto
- Kristina Momčilov (Sonkal Mengeš), borbe, deklice -55 kg – 3.mesto
- Pia Matko (Sun Braslovče), forme, deklice rdeči pas – 3.mesto
- Pia Matko (Sun Braslovče), borbe, deklice -40 kg – 3.mesto
- Elma Rošič (Škorpijon Ljubljana), forme, deklice rdeči pas - 4.-8.mesto
- Elma Rošič (Škorpijon Ljubljana), borbe, deklice -45 kg - 4.-8.mesto
- Nina Binter (Sonkal Mengeš), forme, deklice črni pas I.dan – 4.-8.mesto
- Nina Binter (Sonkal Mengeš), borbe, deklice -50 kg – 4.-8.mesto
- David Trdin (Škorpijon Ljubljana), forme, dečki rdeči pas – 8.-16.mesto
- David Trdin (Škorpijon Ljubljana), borbe, dečki -40 kg – 8.-16. mesto

Veterani:
- Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Vidmar) – najboljša veteranska ekipa
- Peter Landeker (Skala Velenje), borbe, veterani silver, -90 kg – 1.mesto
- Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), borbe, veterani gold, + 80 kg – 1.mesto
- Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana), forme, veterani gold, črni pas V.dan – 1.mesto
- Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Vidmar), ekipne borbe – 1.mesto
- Peter Landeker (Skala Velenje), forme, veterani silver, črni pas V.dan – 2.mesto
- Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), borbe, veterani silver, -80 kg – 3.mesto
- Matjaž Vidmar (Tiger Ljubljana), borbe, veterani silver, -80 kg – 3.mesto
- Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker), ekipne forme – 3.mesto
- Ismet Ičanović (Škorpijon Ljubljana), forme, veterani silver, črni pas VI.dan – 4.-8.mesto
- Moška veteranska ekipa (Ičanović, Baltić, Landeker, Vidmar), ekipni test moči
- Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana), test moči
- Peter Landeker (Skala Velenje), test moči

Trenerji:
Peter Landeker (Skala Velenje)
Ismet Ičanovič (Škorpijon Ljubljana)
Muhamed Baltić (Tiger Ljubljana)
Uroš Rupreht (Skala Velenje)
Tomaž Jenšterle (Skala Velenje)

Sodniki:
Emin Durakovič (Unior Zreče)
Peter Rozoničnik (Sun Braslovče)
Štefan Črešnar (Unior Zreče)

Delegata:
Matevž Žugelj – predsednik ITF Slovenija
Tomaž Kos – zakladnik EITF (Evropske ITF Taekwon-do federacije)
VABILO NA REPREZENTANČNI TRENING
V soboto, 22. in nedeljo, 23. marca 2014, bo od 10. ure dalje v športni dvorani B stavbe Šolskega centra Velenje, potekal reprezentančni trening ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do.

Treningi so obvezni za vse reprezentante, ki bodo nastopili na EP 2014.

Izvedeni bodo posamezni in ekipni treningi form, borb, testa moči in specialne tehnike, zato je s sabo potrebno prinesti dobok, opremo za borbo, fokusarje, loparčke in uteži.


Urnik teningov:
Sobota, 22. marec 2014
10.00-13.00 borbeni trening
14.00-20.00 borbe in forme

Nedelja, 23. marec 2014
10.00-17.00 borbe, forme, specialna tehnika, test moči


Lep športni pozdrav!
Stran posodobljena
Internetna stran je bila posodobljena na način, da omogoča vnos novic. Tako boste tukaj lahko našli informacije o aktualnih dogodkih, novice in podobno.